Hogyan működik a lágy-lézer terápia?
A „lágylézer” az élő szervezetre „BIOSTIMULÁCIÓS” (serkentő) hatást fejt ki. Ez annyit jelent, hogy a sejtek, szövetek „lágy-lézerfénnyel“ világítva gyorsabban képesek regenerálódni (pl. a sebgyógyulás felgyorsul). A lézerfény hatására a sejtek anyagcseréje fokozódik, sőt új sejtek, szövetek és új hajszálerek is képződnek. A lágylézerfény stimulálja az immunrendszert is.
Összefoglalva: a lézerfény serkenti a test öngyógyító képességét!
Szervezetünkben a lézerfény aktivál bizonyos enzim folyamatokat, melyek beindítják az ATP termelődést. Az ATP (adenozin-trifoszfát) az egyetlen és legfontosabb formája az energiának, mely működtet minden kémiai reakciót, a szervezet minden sejtjében. A megnövelt energia termelés következménye a sejtek hatékonyabb (anyagcsere) működése és a gyorsabb regenerálódás, ezáltal a betegségek gyógyulási ideje lerövidül.
Milyen élettani hatása van a lágylézerfénynek?
A lágy-lézer kezelésnek három alapvető gyógyító hatása van az emberi szervezetre:
A safe laser kezelés jótékony hatásai
Safe laser-rel kezelhető mozgásszervi betegségek
A lökéshullám terápia műtéti beavatkozás nélküli, a test öngyógyító mechanizmusainak aktiválásán alapuló gyógymód a krónikus mozgásszervi problémákra. A lökéshullámok nagy erejű hanghullámok, amelyek a bőrön keresztül továbbítanak energiát a kezelt területre, ezáltal elősegítik, felgyorsítják a szövetek regenerációját. A kezelés során semmilyen gyógyszert nem használunk, így nem kívánatos mellékhatásoktól sem kell tartani. Az 5-10 perces, általában 3-10 alkalommal végzett kezelés hatására az esetek 80 százalékában jelentős javulás várható. A terápia egyik legfőbb előnye, hogy pozitív hatásai a kezelést követően még hetekig fennmaradnak.
A lökéshullám sejtszintű, komplex gyógyhatást gyakorol a szervezetre. Gyorsítja a regenerációt, stimulálja az új sejtek növekedését, javítja a vér- és nyirokkeringést, lazítja az izmokat, kötőszövetet, segít a meszes lerakódások oldásában, csökkenti a fájdalmat és segít a mobilitás visszaállításában.
Milyen panaszokra ajánlott a lökéshullám terápia?
A kezelés menete
A kezelendő területre gélt nyomunk, amely segíti a lökéshullám áthatolását a bőrön. Ezt követően beállítjuk a lökéshullám kezelés személyre szabott intenzitását, majd a készüléket az adott testrészre helyezzük és elindítjuk. A páciens gyors kattogó hangot hall és apró ütéseket érez a bőrén. A kezelés ugyan járhat kisebb-nagyobb kellemetlenséggel, de a fájdalom mértéke jellemzően jól tolerálható.
Ellenjavallatok
Amennyiben az adott terület visszeres vagy fekélyes, ha a páciensnek volt már trombózisa, ha véralvadásgátló gyógyszert szed, ha vénás keringési betegségben szenved, ha várandós, ha lázas vagy fertőző beteg, ha daganatos betegségben szenved, pacemakert vagy stentet helyeztek be, a kezelés nem végezhető el. Növésben lévő gyermekeknél szintén nem végzünk kezelést.
Kérdések és válaszok
A vállalati egészség- és mozgásprogramok közé tartozó irodajóga legfőbb előnye, hogy kényelmes, idő- és költséghatékony. A foglalkozásokat az irodában, egy üres szobában, vagy akár egy tárgyalóban tartjuk. Ahol nincs erre lehetőség, ott a dolgozók saját székükön is jógázhatnak. Az irodajógát kifejezetten azok számára ajánljuk, akik ülőmunkát végeznek, sok időt töltenek a számítógép előtt, és stresszes munkát végeznek. Az irodai jóga ideális megoldás stresszoldásra, egészségmegőrzésre. A helyes testtartás megtanítása mellett elsősorban nyújtó és lazító gyakorlatokat alkalmaz, amelyek a helytelen ülőpozícióból adódó derék és a csípő fájdalmakra kínálnak megoldást. A rendszeresen jógázó dolgozók hatékonysága, kreativitása, közérzete és lojalitása nagymértékben javul.
Miért ajánlott az irodajóga?
Miért bennünket válasszon?
A gyakorlatokat egészséges emberek számára állítottuk össze elsősorban a gerincproblémák kialakulásának megelőzése céljából. Amennyiben gerincbetegségben szenved, javasoljuk, hogy keressen fel bennünket, betegségek kezelésére ugyanis kizárólag a szakember által összeállított, személyre szabott mozgásterápia alkalmas.
Az emberek többsége felületesen lélegzik, a légzőizmok optimális kihasználása nélkül. Mozgásszegény életmódunk, a rohanás, a növekvő elvárások hatására légzésünk ellustult, valódi légzés helyett csupán gyengén „pihegünk”. Szervezetünk egyik legfontosabb méregtelenítő szerve a tüdő. Amikor mélyen lélegzünk, használjuk a rekeszizmot, ezáltal oxigén jut a tüdő minden részébe, nyomást gyakorolva a hasra. Ez a nyomás hozzájárul a jó emésztéshez, a fokozott oxigén ellátottság pozitívan befolyásolja a vér összetételét és keringését, erősödnek a szívizmok és a tüdő. Felületes légzés esetén szervezetünk méregtelenítése akadályozott, a salakanyagok nem tudnak maradéktanul távozni, felhalmozódnak szervezetünkben. Belső szerveink nem jutnak elegendő oxigénhez, ami hosszú távon komoly problémákhoz vezethet. A helyes légzés elsajátítása, illetve a különféle légzőgyakorlatok alkalmazása tehát elengedhetetlen egészségünk fenntartásához, illetve a gyógyuláshoz. A Balance gerincterápia fontos része a légzésterápia. A több tucat légzőgyakorlat (kapalabhati, teljes jóga légzés, bhasztrika, uddzsai, csendes légzés, fordított légzés stb.) közül mindig személyre szabottan, az adott betegség kezelésére legalkalmasabb módszereket választja és tanítja meg betegének a terapeuta.
A légzőgyakorlatok élettani hatásai
© 2025 Feövenyessy Gerincközpont