Menu

A krónikus fájdalmak kezelése ma még a legtöbb esetben nem igazán sikeres. A fasciát (kötőszövetünk egy része) figyelmen kívül hagyva ugyanis nem azonosítható, pontosan melyik struktúrából ered a probléma, így a kezelési protokollok továbbra is elsősorban a lokális, tüneti terápiára koncentrálnak, és jellemzően fájdalomcsillapító gyógyszerekkel és fizioterápiás eljárásokkal próbálkoznak.

A fascia tréning másképp nyúl a krónikus problémákhoz. A teljes testet, ezen belül is a kötőszöveti hálót kezeli. Ha ugyanis a fascia sérül, sérülnek a csontok, izmok, ízületek. Ha veszít folyadéktartalmából és rugalmatlanná válik, „kiszárad”, merevnek érezzük magunkat, hamarosan jelentkezik a krónikus fájdalom, és sajnos egyáltalán nem biztos, hogy a probléma valóban onnan származik, ahol a tünetet észleljük.

Szerencsére a fascia egyik legjellemzőbb tulajdonsága az alkalmazkodóképesség. Ha rendszeres fizikai vagy pszichés stressznek tesszük ki, megváltozik szerkezeti összetétele, hogy megfeleljen az igényeknek. Kísérletek kimutatták, hogy ha a fasciát fokozott tenziós erőknek tesszük ki (tehát rendszeresen és megfelelően eddzük), nő a sejtek száma, mérete, hullámossá válnak a rostok és fokozódik a kollagén termelés. Minél jobban eddzük tehát a fasciát, annál rugalmasabb és jobban terhelhető.Mindössze 10-15 percre van szükségünk hetente 2-3 alkalommal ahhoz, hogy a fascia edzésével fiatalon és egészségesen tartsuk a testünket.

A fascia tréning gyakorlatai stimulálják, regenerálják, táplálják és életerővel töltik fel a kötőszövetet, így az izomedzés hatékonyabbá, mozgásunk pedig összehangolttá és elegánssá válik. Erősíti és rugalmassá teszi a szalagokat, ínakat, így jelentősen csökken a különféle sérülések veszélye. A fascia edzése fiatalon és fitten tart, valamint segít megszabadulni a krónikus fájdalmaktól.